Umělá inteligence ve výuce

místo konání semináře APUA  Brno
datum a čas konání semináře APUA  20. 10. 9:00-13:00
lektor semináře APUA  Ing. Michal Vojkůvka, Ph.D.

Popis

Umělá inteligence ve výuce

Obsah

V úvodní části semináře si představíme jednotlivé oblasti umělé inteligence – strojové učení, umělé neuronové sítě, počítačové vidění, zpracování přirozeného jazyka apod. Ukážeme si využití umělé inteligence v běžném životě a ve školství.
V praktické části se zaměříme na dva užitečné nástroje s webovým rozhraním, které jsou k dispozici v základní verzi zdarma – ChatGPT a DeepL.
ChatGPT je chatovací systém (chatbot) schopný porozumět lidskému jazyku. Na základě zadaných dotazů dokáže generovat přesvědčivé odpovědi. Vysvětlíme si, jak jej efektivně používat. Na praktických příkladech si ukážeme, co všechno ChatGPT dokáže, ale také se zaměříme na jeho slabá místa.
DeepL je služba strojového překladu založená na umělých neuronových sítích. Umožňuje překládat mezi více než 30 různými jazyky. Ukážeme si, jak tuto službu efektivně využívat.
Na závěr semináře se budeme věnovat etickým otázkám užití umělé inteligence a problematice bezpečnosti.

 

Storno podmínky

  • Registrace se stává závaznou potvrzením konání ze strany asociace.
  • Při zrušení účasti nejméně 7 dní před zahájením semináře bude účastnický poplatek vrácen v plné výši.
  • Při zrušení po tomto termínu hradí účastník stornovací poplatek 50 % (v případě, že nebyl poplatek ještě uhrazen, bude vystavena storno faktura).
  • Při neomluvené neúčasti poplatek nevracíme (v případě, že nebyl poplatek ještě uhrazen, bude vystavena 100% storno faktura).

Souhrn

Lektor

profil

Ing. Michal Vojkůvka, Ph.D.

Pokud máte dotaz na lektora, který se vztahuje k problematice semináře/webináře, můžete jej poslat na adresu kanceláře APUA.

Kontaktní osoba

Barbora Vajglová

Ředitelka kanceláře

Kontaktní osoba

Hana Balabánová

Koordinace vzdělávacích aktivit

Kontaktní osoba

Monika Červinková

Koordinace vzdělávacích aktivit

Registrace

Prosíme, vyplňujte registraci za každého účastníka zvlášť. Pokud chcete mít na osvědčení všechny tituly, uvádějte je v registraci. Pokud chcete uvést na fakturu číslo objednávky, uveďte tento požadavek do poznámky při registraci. Na uvedený e-mail Vám budou zasílány veškeré informace, včetně pokynů k platbě.
Tribe Loading Animation Image
Umělá inteligence ve výuce
Přesunout se na začátek