Etika a legislativa AI: Navigace v digitálním světě

místo konání semináře APUA  online
datum a čas konání semináře APUA  19. 4. 9:00-11:00
lektor semináře APUA  Mgr. Klára Rybenská, Ph.D.

Popis

Webinář vás provede základními otázkami a výzvami, které AI přináší v akademickém prostředí i mimo něj, odhalí etické principy a právní dilemata spojená s jejím využíváním a nabídne přehled současných trendů a online nástrojů dostupných pro vaši práci.

Obsah

Lektorka se v první části zaměří na inovativní řešení AI, která mohou obohatit akademickou práci, zatímco ve druhé části upozorní na potenciální problémy a etické otázky, které je důležité mít na paměti při práci s AI. Diskuse a interaktivní prvky webináře vám poskytnou prostor nejen pro získání nových informací, ale i pro aktivní účast a sdílení vlastních zkušeností a postřehů.
Tento webinář je určen pro všechny, kdo se setkávají s AI ve své práci či studiu, a pro ty, kteří hledají odpovědi na etická dilema spojená s jejím efektivním využíváním, ať už v akademickém kontextu nebo v širším profesním životě.

 

Storno podmínky

  • Registrace se stává závaznou potvrzením konání ze strany asociace.
  • Při zrušení účasti nejméně 7 dní před zahájením semináře bude účastnický poplatek vrácen v plné výši.
  • Při zrušení po tomto termínu hradí účastník stornovací poplatek 50 % (v případě, že nebyl poplatek ještě uhrazen, bude vystavena storno faktura).
  • Při neomluvené neúčasti poplatek nevracíme (v případě, že nebyl poplatek ještě uhrazen, bude vystavena 100% storno faktura).

Souhrn

Lektor

profil

Mgr. Klára Rybenská, Ph.D.

Klára Rybenská působí na Univerzitě v Hradci Králové jako odborná asistentka, kde se specializuje na informatiku a moderní technologie. Její práci charakterizuje výuka, vědecká činnost a také praktická školení v oblastech umělé inteligence, desinformací a 3D digitalizace kulturního dědictví. Díky vášni pro moderní technologie předává znalosti různým generacím, včetně seniorů na Univerzitě třetího věku, kde podporuje aktivní přístup k učení. Jako zastánkyně technologického pokroku a vzdělání věří v propojení osobního rozvoje a zdokonalení společnosti s technologiemi.

Kontaktní osoba

Barbora Vajglová

Ředitelka kanceláře

Kontaktní osoba

Hana Balabánová

Koordinace vzdělávacích aktivit

Kontaktní osoba

Monika Červinková

Koordinace vzdělávacích aktivit

Registrace

Prosíme, vyplňujte registraci za každého účastníka zvlášť. Pokud chcete mít na osvědčení všechny tituly, uvádějte je v registraci. Pokud chcete uvést na fakturu číslo objednávky, uveďte tento požadavek do poznámky při registraci. Na uvedený e-mail Vám budou zasílány veškeré informace, včetně pokynů k platbě.
Etika a legislativa AI: Navigace v digitálním světě
Přesunout se na začátek